Návštevy:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes31
mod_vvisit_counterTýždeň239
mod_vvisit_counterMesiac2323

Online: 3
Tvoja IP: 3.238.116.201

PrihláseniePMDD

Čo je PMDD:

PMDD - skratka z anglického Poor Man's Dupla Drops alebo podla iného zdroja Poor Man Drop Depot - význam zostáva ten istý - "Kvapkové hnojivo chudobného muža". Doma pripravené kvapalné hnojivo vhodné pre akvária, záhradné jazierka, jednoducho tam kde máte vodné rastliny. Je to zmes minerálnych solí, ktoré sú pre rastliny zdrojom N,K,Mg a mikroelemetov v optimálnom pomere a zložení pre akvárijné alebo vodné rastliny. (viď SADA)

Celá zmes PMDD vychádza zo štúdie, v ktorej bolo konštatované, že v rastlinnom akváriu, v ktorom sú všetky potrebné živiny (okrem fosfátov) v prebytku, sú rastliny schopné vytesniť riasy. To má za následok zdravé rastliny a málo alebo žiadne riasy.

Fosfor nie je súčasťou štandartnej receptúry na prípravu PMDD. Prebytok fosforu v akváriu vedie k nežiadúcemu výskytu rias, možete ho zemrať jednoduchým testom. V bežných akváriách ho nie je potrebné zvlášť dodávať formou hnojiva, pretože jeho dostatočným zdrojom sú výkaly akvarijnych rybiek.

Výnimkou môžu byť veľmi bohato zarastené nádrže. V takom prípade, ak sa napriek dodávaniu všetkých ostatných živín (CO2, N, K, Mg, stopové prvky) rastlinám adekvátne nedarí, môže byť dôvodom práve deficit fosforu.

Pripravíte si sami???

Ja som osobne hľadal jednotlivé komponenty v drogérii, lekárni, predajni záhradníckych potrieb, to sa mi ale nepodatilo, az po roku a pol som našiel dodávateľov na všetky komponetny, a tak Vám môžem ponúknuť jednotlivé sady PMDD.

 
RocketTheme Joomla Templates